تاثیر کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 آذر 1396 در ساعت 14 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شرکت دکوراسیون داخلی باید از تمامی فضاهای منزل بهترین استفاده را کرده تا احتیاجات افرادی که در آن مکان زندگی و یا کار می کنند به خوبی برطرف شود. از با اهمیت ترین قسمت های طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی آشپزخانه و به خصوص کابینت های آشپزخانه است که بیشترین زیبایی آشپزخانه را شامل می شود. البته توجه به این نکته ضروری می باشد که طراحی کابینت ها باید با طراحی سایر قسمت های خانه هماهنگ باشد و باید به تاثیر کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون داخلی بسیار توجه نمود.

شرکت دکوراسیون داخلی باید طراحی را با توجه به احتیاجات و فضایی که در دسترس است انجام دهد. برای این طراحی نیاز به خلاقیت و ایجاد سرزندگی در خانه می باشد. در این راستا می توانید از طراحی های کلاسیک یا مدرن برای ایجاد فضایی دلنشین بهره بگیرید.

تاثیر کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار واضح است و چون کابینت ها در آشپزخانه بیشترین نما را در محیط ایجاد می کنند باید در طراحی آن بسیار دقت نمود. از جایی که از کابینت ها برای نگهداری ظرف و ظروف استفاده می شوند باید بر اساس فضای موجود کابینت های یک یا چند طبقه، دیواری یا زمینی نصب شوند.

در حال حاضر از جنس های متفاوتی برای ساختن کابینت آشپزخانه استفاده می شود. نور نقش مهمی در آشپزخانه دارد به همین جهت درب کابینت ها بهتر است به نوعی باشد که حد اکثر نور را به خوبی انعکاس دهد و نور جذب درب های کابینت نشود.

از دیگر مسائلی که در طراحی کابینت بسیار مهم می باشد انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه است. انتخاب رنگ در بعضی زمان ها به گونه ای توسط طراح انتخاب می شود که با رنگ سایر دکوراسیون هماهنگی داشته باشد ولی در بسیاری از موارد نیز رنگ کابینت به شکل متضاد با رنگ سایر قسمت های خانه انتخاب می شود. مزیت استفاده از رنگ متضاد در رنگ کابینت این است که اگر دکوراسیون داخلی پس از مدتی خسته کننده شد می توان با ایجاد تغییرات کوچکی در دکوراسیون تنوع زیادی را بوجود آورد. استفاده از سنگ تزئینی در دکوراسیون آشپزخانه به شکلی که رنگ آن در تضاد با رنگ کابینت باشد فضای زیبایی را پدید می آورد. همچنین می توان بر روی درب های کابینت از آینه برای آشپزخانه های کوچک استفاده کرد تا آشپزخانه بزرگ تر و عمیق تر دیده شود.

در طراحی های مدرن، کابینت ها به نحوی قرار داده می شوند تا فضای لازم برای یخچال، ماکروفر، ماشین ظرفشویی و بسیاری دیگر از وسایل وجود داشته باشد. قرار گرفتن و مخفی شدن این وسایل در بین کابینت ها نیز تاثیر کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون داخلی مشخص تر نمایان می کند. در حال حاضر کابینت ها نقش مرزبندی آشپزخانه را با سایر فضاها نیز دارند. برای جلوگیری از نمای خسته کننده کابینت آشپزخانه نباید درب ها در یک جهت باز شوند و باید از درب های کپسولی و کشویی  نیز استفاده شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :