ترکیب عناصر طبیعت در دکوراسیون

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 آذر 1396 در ساعت 11 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

استفاده از عناصر فلز ، چوب ، آجر، شیشه در دکوراسیون داخلی و خارجی

چوب :

چوب قدیمی ترین ، مهم ترین و پرکابردترین مصالح در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی است .چوب به دلیل خواص فیزیکی و غیر فیزیکی خود باعث آرامش ذهن و احساس امنیت و ایجاد حس دوستی میشود .شاید به همین دلیل است که چوب را صمیمانه ترین و انسانی ترین مصالح دکوراسیون میدانند . چوب به دلیل اینکه موجودی زنده به حساب می آید و عنصری از عناصر طبیعت است ، استفاده آن در دکوراسیون داخلی و خارجی و کابینت آشپزخانه حس طراوت ، زندگی را در انسان به همراه دارد . چوب به دلیل خاصیت شکل پذیری و استفاده راحت و در دسترس بودن و خواص مثبتی که در بالا اشاره شد بسیار محبوب است و همین موضوع سبب شده است که صدها سال پرکاربردترین مصالح ساختمانی و دکوراسیون داخلی و خارجی باشد . تا جایی که حتی در استفاده از متریال های غیر چوبی و شبه چوب همواره سعی بر این است که رنگ این متریال های غیر چوبی نیز به رنگ های شبیه چوب باشد .

امروزه به دلیل استفاده زیاد و پرطرفدار بودن چوب و تقاضای بالا برای استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی و خارجی و عدم ظرفیت عرضه به این تقاضای بسیار زیاد ، انواع متریال های مشتق شده از چوب در جهان تولید و در بازارهای جهان برای پاسخ به این نیاز عرضه میگردد.

مشتقات چوب از جمله ام دی اف ( مخفف ...) و ام دی پی (یا نئوپان که مخفف ...) است که بعد از تولید و عرضه به بازار ، یا به صورت خام و یا به صورت مختلف روکش و در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده میشود .

شرکت بازسازی نوسازه سعی دارد در پروژه های دکوراسیون داخلی و خارجی از چوب در طرح های خود به شیوه ای کاملا متفاوت و جذاب استفاده کند .

استفاده از چوب در دکوراسیون ، باعث افزایش جذابیت دکوراسیون خواهد شد البته به شرط اینکه استفاده از چوب به درستی و با طرح قبلی باشد اگر اینچنین نباشد باعث خستگی و یکنواخت شدن دکوراسیون خواهد شد و بعد از مدتی از چشم می افتد و جذابیتی نخواهد داشت .

 

فلز:

استفاده از فلزات بعد از چوب ، پرکاربرد ترین عنصر در متریال های مورد استفاده است .

سال ها استفاده از فلزات محدود به دکوراسیون خارجی بوده است و در دکوراسیون داخلی جایی برای استفاده از این عنصر وجود نداشته و یا بسیار محدود از آن استفاده می شده .

اما امروزه فلزات نقش پررنگ تری در دکوراسیون داخلی و خارجی دارند و استفاده از آنها با شکل های مختلف و شیوه های متفاوت رایج شده است . اگر به درستی و با تنالیته های درست از فلزات در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شود مطمئنا نظر هر شخصی را به خود جلب می نماید.

استفاده از فلزات در دکوراسیون داخلی و خارجی با توجه به خاصیت سخت بودن فلزات ، باعث ایجاد حس قدرت و امنیت خواهد شد.

در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده از فلزات با کیفیت و قیمت های مختلف باعث زیباتر شدن دکوراسیون شده و آن را از یکنواخت بودن در می آورد و بالانس کننده ی خوبی در دکوراسیون هایی است که از چوب زیاد استفاده می شود . در دکوراسیون داخلی و خارجی زمانی که فلزات (نماد سختی و امنیت) در کنار چوب (نماد ظرافت و آرامش و نرمی) استفاده شود هارمونی ایجاد شده میتواند در ذهن تأثیر مثبت بر جای بگذارد .

 

شیشه و آینه :

در دکوراسیون داخلی و خارجی شیشه و آینه ازمتریال هایی هستند که در ترکیب با فلز و چوب نمایی جلوه ای زیبا خلق میکنند . استفاده از شیشه و آینه معمولا در دکوراسیون مراکز تجاری و لنداسکیپ ها بیشتر رایج است .

در دکوراسیون داخلی نیزاستفاده از شیشه و آینه باعث بزرگ دیده شدن فضا میشود . استفاده زیاد از شیشه و آینه با توجه به خاصیت شکنندگی که دارد باعث ایجاد حس رعب و نا امنی در ذهن خواهد شد پس بهتر است از این متریال در دکوراسیون داخلی و خارجی به درستی و با دقت بیشتر استفاده شود .

 

آجر :

استفاده از آجر در ترکیب نمای کلاسیک و مدرن باعث افزایش جذابیت و زیبایی در دکوراسیون داخلی و خارجی خواهد شد . امروزه با ترکیب چوب ، فلز ، شیشه و آجر در بازسازی داخلی و خارجی و در دکوراسیون به یک طرح و دکور بسیار شیک و ساده میتوان دست یافت . ترکیب چوب ، فلز ، شیشه و آجر که از پرکاربردترین مصالح هستند از نماهای قدیمی و باستانی الهام گرفته شده اند . امروزه با چنین ترکیب های در دکوراسیون داخلی و خارجی بیشتر مواجه خواهید شد زیرا این ترکیب در دکوراسیون در واقع ترکیبی از حس دوستی ، امنیت ، آرامش ذهن و ظرافت است که در کنار هم یک دکوراسیون فوق العاده زیبا را تشکیل میدهند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :