روش های مختلف بازسازی ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 21 آذر 1396 در ساعت 14 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که مایل به داشتن خانه ای با ظاهر نو نوار شده هستید و از ظاهر تکراری و چند ساله ی خانه ی خود خسته شده اید به شما پیشنهاد میکنیم که در ادامه با شرکت بازسازی ساختمان نوسازه همراه باشید تا شما را با جدید ترین روش های مختلف بازسازی ساختمان آشنا نماییم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نوع بازسازی ساختمانی که بر روی ساختمانتان انجام میشود داشته باشید.

یکی از روش های بازسازی ساختمان را میتوان بازسازی موسوم به مرمت علمی دانست در این نوع بازسازی تغییرات انجام شده بر اساس علم ساختمان انجام میشود و افرادی که مشغول به این کار هستند همگی باید تحصیل کرده و دارای سواد کافی برای انجام این مدل بازسازی باشند. انجام این روش بازسازی ساختمان دارای مراحلی است که به طور مختصر در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

در بخش اول باید ساختمان مقاوم سازی شود و پس از آن المانهای جدا شده ی ساختمان مجددا بر سر جای خود چسبانده شوند در صورت نیاز به تقویت پی باید با استفاده از یک حفاری مناسب این کار انجام شود و در مرحله آخر در صورتی که سنگ های به کار برده شده در بخش نمای ساختمان عمر مفیدشان رو به پایان بوده باشد نوسازی و یا سفت کاری های لازمه توسط شرکت بازسازی ساختمان صورت میگیرد.

روش دومی که در بازسازی ساختمان از آن استفاده میشود مرمت هنری می باشد در این روش شما باید تمام اختیارات را به متخصص بازسازی ساختمان بدهید تا با توجه به دانش و تجربه خود نسبت به بازسازی ساختمان شما اقدامات لازم را انجام دهد. به جهتی می توان این سبک را به دوران رنسانس نسبت داد، زیرا در این دوران طراحان معماری و افرادی که در امر ساخت ساختمان فعالیت داشتند در ساختمان های خود ابداعات بسیاری به کار می بردند که ممکن بود در ساختمان دیگری تکرار نشده باشد. توصیه می شود برای ساختمان هایی که عمر مفید آنها رو به پایان است این روش بازسازی را در پیش گیرید.

بازسازی حفاظتی روش دیگری از بازسازی می باشد که از آن میتوان در بازسازی ساختمان استفاده نمود. در این روش شما میتوانید با استفاده از تیمی حرفه ای که شناخت مناسبی بر روی مصالح به کار برده شده در ساختمان شما دارند بازسازی اصولی و مناسبی را انجام دهید و ساختمان خود را مقاوم تر از گذشته نمایید.

روش دیگری که از آن برای بازسازی ساختمان استفاده میشود می توان به بازسازی سبکی اشاره نمود. در این روش که با استفاده از جایگزینی مصالح صورت میگیرد سعی می شود با به کاربردن مصالحی که بیشترین میزان شباهت را به مصالح قبلی به کار برده شده در ساختمان دارند نمای تازه ای با همان ظاهر قبلی ایجاد نمود. از این روش بیشتر برای حفظ بنا های تاریخی که مایل نیستیم هارمونی سابق آن دچار تغییر شود استفاده میکنیم.

گاهی ممکن است مواردی بر روی بنا اضافه شده باشد که به اصل بنا آسیب بزند در روش بازسازی به روش پاکسازی سبکی این الحاقیات اضافی و آسیب زننده از بنا جدا شده و باعث بالا رفتن عمر نما می شود.

در روش دیگری که به بازسازی تکمیلی ساختمان شهرت دارد قسمت های از دست رفته ی ساختمان مجددا بازسازی و ترمیم میشود تا ساختمان بتواند هچون گذشته به عمر خود ادامه دهد.

امیدواریم با مطالعه مقاله ارائه شده در این بخش از شرکت دکوراسیون داخلی نوسازه با روش های مختلف بازسازی ساختمان آشنا شده باشید و توانسته باشیم شما را در راستای دریافت بهترین نتیجه از بازسازی ساختمان خود راهنمایی نموده باشیم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :