سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 18 آذر 1396 در ساعت 12 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دکوراسیون داخلی شامل سبک های مختلفی می باشد که در این بخش از شرکت دکوراسیون داخلی نوسازه به توضیحات مختصری راجع به آن ها می پردازیم.

 1. سبک ایرانی: در این سبک در دکوراسیون داخلی ، طراحی مناسب و محاسبات دقیق و انتخاب پوشش مناسب و ستون های بلند و تزئینات مختلف نشانگر شکوه سبک ایرانی می باشد.
 2. سبک مینیمالیسم یا ساده گرایی: دکوراسیون در این سبک ساده بوده و پیچیدگی ندارد و سطوح و همه چیزها صاف و ساده و بی آلایش می باشد.
 3. سبک کلاسیک: در این سبک، جزئیات و ریزه کاری های زیادی در ساختار مبلمان و همه وسایل دیگر دیده می شود. در این سبک از طرح های مختلف گل و گیاه استفاده می شود.
 4. دکوراسیون داخلی به سبک روستیک: این سبک سعی می کند طبیعت را به صورت خام به خانه منتقل کند. این سبک دارای اجزائی زمخت و ناصاف است که در طبیعت دیده می شود مانند کنده درخت و یا شاخه و الیاف و دیگر اجزای طبیعت. این سبک برای خانه های روستایی یا ویلایی استفاده می شود.
 5. سبک کلاسیک با تفسیری نو: این سبک بسیار با شکوه می باشد. در این سبک شکل کلی سبک کلاسیک وجود دارد ولی با عناصر مدرن نیز ترکیب شده و در واقع این سبک، طرح قدیم و جدید را باهم تلفیق کرده است.
 6. سبک ماوریک: یک نوع از سبک مدرن است که نوین، مبتکرانه و بدون هیچ قید و شرط و قانونی می باشد. در این سبک از رنگ های کاملاً تصادفی برای هر مکانی استفاده می شود.
 7. سبک ژاپنی: از خصوصیات دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی توجه به سادگی و کم کردن پیچیدگی ها می باشد و معمولا از مربع در این سبک طراحی بیشتر استفاده می شود.
 8. سبک چینی: سادگی، طبیعت و انرژی و توجه به اصول فنگ شویی از مهمترین اصول این سبک است.
 9. سبک مراکشی: این سبک را عجیب و غریب نیز می گویند. فرش، کاشی، ظروف رنگی، عناصر فلزی، مبلمان مشبک و سایه بان بالای درخت و سکوهای بیرون زده از دیوار از خصوصیات این سبک می باشد.
 10. سبک هندی: استفاده از انواع رنگ ها و تزئینات کم حجم در این سبک به چشم می خورد.
 11. سبک مصری: در این سبک دکوراسیون داخلی از انواع سنگ های طبیعی استفاده می شود و استفاده از تاقچه هایی که پر از چیزهای تزئینی می باشد از خصوصیات این سبک است.
 12. سبک رومی باستان: در این سبک از تزئینات و مجسمه ها به صورت مناسب استفاده شده است. طاق نیم دایره، موزائیک نصب شده بر روی دیوار، آب نما و استفاده کم از مبل و صندلی در این سبک به چشم می خورد.
 13. سبک یونان باستان: استفاده از معماری هندسی متناسب و بر پایه تعادل و تقارن از ویژگی های این سبک در دکوراسیون داخلی می باشد.
 14. سبک روکوکو: این سبک از آراستگی کم تری نسبت به باروک تجلی استفاده می کند و بیشتر از رنگ روشن در آن استفاده می شود.
 15. سبک ویکتوریایی: دیوار در این سبک توسط کاغذ یا رنگ به دونیم تقسیم می شود و هماهنگی و متعادل بودن از خصوصیات این سبک می باشد.
 16. سبک انگلیسی: که به چند سبک که به نام های ملکه ها و اشراف زاده ها معروف شده است تقسیم می شود که از آن جمله می توان به ویلیام مری، کویین آن، جورجین، چندیل، هپل وات، شرایتون، بیرر میر و باهاوس اشاره کرد که هر کدام دارای خصوصیات ویژه ای هستند.
 17. سبک آرت نو: هدف این سبک نشان دادن ارزش های تزئینی خط های منحنی می باشد
 18. دکوراسیون داخلی به سبک آرت آکو: در این سبک از رنگ های روشن و فرفورژه هایی با طرح گیاه استفاده می شود.
 19. سبک فرانسوی: سبکی دلربا و پر از شادی می باشد و از سبک روستایی و سلطنتی ترکیب شده است. در کل سبک فرانسوی برجسته و شیک می باشد.
 20. سبک سوئدی: این سبک ساده است و از رنگ های سفید و آبی تشکیل می شود. از رنگ های روشن به دلیل غروب زود هنگام و شب های طولانی استفاده شده تا اثرات منفی تاریکی زیاد را تا حدی خنثی کند.
 21. سبک باروک: سبکی ایتالیایی می باشد ولی قسمت زیادی از اروپا را در برگرفته است. دارای حس روان بودن است و در مقابل ساکن بودن سبک کلاسیک قرار دارد واحساس بر عقل مقدم است.
 22. گوتیک: این سبک مذهبی است و برای دکوراسیون داخلی در کلیسا استفاده می شود و یکی از ویژگی های آن دارا بودن قوس هایی نوک تیز می باشد.
 23. سبک اوریگامی: در این روش اشکال با خم کردن ماده مورد استفاده، شکل می گیرند.
 24. مونوکروماتیک: این سبک از قرار گرفتن اشیاء با یک رنگ در کنار یکدیگر استفاده می کند و تعادل را به خوبی و راحتی در فضا برقرار می کند.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :