علل تفاوت قیمت کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | جمعه 3 آذر 1396 در ساعت 19 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تفاوت قیمت درکابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی :

همان طور که مستحضر هستید کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی از جنس های بسیار گوناگون و متنوعی ساخته می شود . کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی در واقع از متریال های گوناگون با کیفیت ها و قیمت های متفاوت تشکیل شده است .

از جمله متریال های مورد استفاده در کابینت آشپزخانه و دکوراسیون بدنه ی کابینت و دکوراسیون است . بدنه ی کابینت آشپزخانه معمولا از جنس ام دی اف با روکش ملامینه ی سفید صابونی تشکیل شده است که مغز این ام دی اف میتواند ساخت کشور خارجی یا داخلی باشد که از جمله شرکتهای خارجی واناچای و از جمله شرکت های داخلی آرین سینا و خوزستان است . قیمت بدنه ی کابینت آشپزخانه ای که از جنس سفید صابونی با مغز ام دی اف ساخت کشور خارجی ست بالاتر از مشابه داخلی اش میباشد بنابراین در قیمت تمام شده قطعا تأثیرگذار خواهد بود .

جنس درب های کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی نیز با توجه به نوع روکش و کیفیت آن و مغز ام دی اف آن از قیمت های متفاوتی برخوردار است . بعنوان مثال ورق های ام دی اف ملامینه ای که تولید کشورهای خارجی است از تولیدات شرکت های داخلی گران تر و طبعا در قیمت تأثیر میگذارد .

کابینت آشپزخانه دکوراسیون داخلی با روکش ممبران و روکش هایگلاس و روکش ملامینه از نظر ظاهر ، کیفیت و قیمت با هم متفاوت هستند .

کابینت آشپزخانه و دکوراسیونی که از جنس تمام چوب ساخته شده است طبعا قیمت تمام شده ی بالاتری دارد و از همه ی کابینت و دکورها  گران تر است .

از متریال های کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی که باعث تفاوت قیمت میشود یراق آلات مصرفی در کابینت آشپزخانه و دکوراسیون است . بعنوان مثال لولا هایی که در درب کابینت آشپزخانه از آن استفاده میشود اگر ساده باشد ارزان و اگر آرام بند باشد قیمت بالاتری خواهد داشت . حتی ریل های کشوهای کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی تفاوت بسیاری در کیفیت و جنس دارند . ریل های یک تکه ، ریل های دو تکه و ریل های سه تکه که همگی از جنس ریل ساچمه ای هستند هر کدام قیمت های متفاوتی دارد .

از موارد دیگر که باعث اختلاف قیمت میشود نوع دستگیره مصرفی ست که در کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی از آن استفاده میشود . که معمولا یک قیمت عرف در قرارداد ذکر میشود و اگر دستگیره های مورد پسند کارفرما از آن حد قیمت بیشتری داشته باشد قیمت آن جداگانه محاسبه میشود .

از متریال های دیگر که در کابینت آشپزخانه مهم است و باعث تفاوت قیمت در بین قیمت همکاران می شود صفحه کابینت مورد استفاده در کابینت آشپزخانه است . بعنوان مثال صفحه کابینت با مغز ام دی اف ضخامت 32 میل با 48 میل قیمت متفاوتی دارند . و یا صفحه کابینت ضد آب 32میل و 48 میل نیز قیمت های متفاوتی دارند و در قیمت تمام شده قطعا تأثیر خواهد داشت .

مشتریان عزیز از موضوع قیمت های متفاوت در بین همکاران متعجب نشوید و قطعا اختلاف قیمت بی دلیل نیست . برای حل این موضوع کافی ست بعد از استعلام قیمت متریال های مورد استفاده را از مجری استعلام کنید .

از علت های دیگر در تفاوت قیمت کابینت آشپزخانه در تعریف قیمت واحد است . بعنوان مثال قیمت یک متر کابینت شرکتی 400 هزار تومان و قیمت یک متر کابینت در شرکتی دیگر 550 هزار تومان است . که علت این موضوع در تعریف یک متر کابینت است .برای حل این موضوع کافی ست بعد از استعلام قیمت ، از مجری سوأل کنید که این قیمت شامل چه مواردی میشود . آیا قیمت حمل و نصب جداست یا خیر . یراق آلات مصرفی چطور . صفحه کابینت مصرفی چطور .

قیمت دکوراسیون داخلی اعم از کمدها و دیگر موارد موجود در دکوراسیون داخلی نیز به همین صورت است .

بنابراین مرقب فریب سواستفاده گرانی که قیمت بسیار پایین و زمان اجرای سریع را میدهند باشید .

از علل دیگر اختلاف قیمت در دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه این است که مجری ، شرکت است یا شخص . طبعا اجرای کار توسط شرکت و گروه بسیار مرتب تر ، ایمن تر ، و کم ریسک تر است و کیفیت کار گروهی بسیار بالاتر از کیفیت کار شخص است و همین موضوع در قیمت تمام شده تأثیر خواهد گذاشت.

از علل دیگر اختلاف قیمت دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه میزان عرضه و تقاضای بازار است بدین صورت که در فصول مختلف قیمت دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه براساس میزان عرضه و تقاضا کم یا زیاد میشود مثلا در ماه های نزدیک ایام عید به دلیل افزایش میزان تقاضا و کم بودن ظرفیت عرضه ، قیمت ها بیشتر خواهد بود .

از علل های اختلاف قیمت در دکوراسیون داخلی مراکز تجاری و اداری ، هنر اجرای بی عیب و نقص است . اجرای دکوراسیون داخلی مراکز تجاری و اداری اندکی از اجرای دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه پیچیده تر است . بنابراین قیمت ها در دکوراسیون داخلی مراکز تجاری و اداری اندکی بیشتر از دکوراسیون داخلی منزل میباشد .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :