همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 23 آذر 1396 در ساعت 9 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طراحی دکوراسیون داخلی دارای نکات ظریفی است که ممکن است مورد توجه بسیاری از افراد قرار نگیرد. توجه به این نکات باعث می شود تا با داشتن حداقل امکانات، زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون داخلی را بوجود آورید.

یکی از نکاتی که باید در دکوراسیون داخلی باید در نظر بگیرید این است که باید بین اسباب قدیمی و جدیدی که در اختیار دارید متعادل سازی انجام دهید. برای مثال استفاده از یک ساعت قدیمی برای مکانی که دارای دکوراسیون داخلی سبک مدرن می باشد چشمگیر می باشد و در صورتی که علاقه به سبک سنتی دارید می توانید اسباب عتیقه را با لوازم مدرنی که در اختیار دارید ترکیب کنید.

یکی دیگر از اصولی که باید در مورد دکوراسیون داخلی رعایت کنید توجه به این نکته است که سعی کنید تضادی بین لوازم فلزی و چوبی بر قرار کنید. شما می توانید برای روح بخشی به فضای منزل می توانید از انواع چوب ها و گل ها و گیاهان استفاده کنید. برای طراحی دکوراسیون داخلی شما می توانید با رعایت تعادل، از گل و گیاه در سبک مدرن طراحی استفاده کنید.

شما همچنین می توانید برای داشتن دکوراسیون داخلی زیبا یکی از دیوارها را انتخاب کرده و آنرا با رنگ یا کاغذ دیواری متفاوتی بپوشانید تا مرکز توجه بینندگان قرار بگیرد ولی برای اتاق های کوچک تر می توانید از سقف برای رسیدن به این هدف استفاده کنید به این ترتیب به دلیل اینکه چشم به بالا هدایت می شود فضا بزرگ تر به نظر خواهد آمد.

اکثر افراد به دنبال مد و پیروی از آن هستند ولی به این نکته توجه کنید که ضمن اینکه از مد بهره می گیرید در پیروی از آن احتیاط کنید. ما شما را از پیروی از مد منع نمی کنیم اما به اندازه ای از مد در دکوراسیون داخلی منزل تان استفاده کنید که اگر روزی از مد افتاد به راحتی بتوانید آن ها را تعویض کنید. مثلاً اگر طرح گلدار برای مبلمان مد شده به جای اینکه کل مبلمان را عوض کنید فقط از طرح گلدار برای کوسن ها استفاده کنید تا به راحتی قابل تعویض باشند

اگر از طرحی برای فضای خانه خوشتان می آید سعی نکنید تمام فضا را با آن طرح بپوشانید زیرا اگر در فضای زیادی از آن طرح استفاده کنید به چشم نخواهد آمد در صورتی که اگر در فضای کمی از آن طرح استفاده کنید طرح مورد علاقه تان بیشتر به چشم خواهد آمد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در دکوراسیون داخلی به آن توجه داشته باشد این است که همه فضا ها و اتاق ها را شبیه هم نکنید، زیرا هر فضا باید هویت خود را حفظ کند.

سعی کنید از قاب های مختلف عکس به صورت یک مجموعه استفاده کنید و آن ها را خیلی دور از هم نصب نکنید. همچنین آن ها را به شکل موازی با هم قرار دهید.

اگر دوست ندارید از رنگ های زیاد و تند استفاده کنید و ترجیح می دهید برای جلوگیری از استفاده از رنگ های مختلف فقط از رنگ سفید استفاده کنید، در اشتباه هستید زیرا محیط خانه سرد و بی روح خواهد شد. شما می توانید از رنگ های زرد، کرم، آبی کم رنگ استفاده کنید تا محیط خانه شما جذاب تر شود.

شما می توانید با استفاده از  عکس های خانوادگی و یا آثاری که فرزندان تان خلق کرده اند در دکوراسیون داخلی هویت خود را به نمایش بگذارید. به این منظور می توانید این قاب ها را در قسمتی از خانه مانند نشیمن به دیوار بیاویزید تا حس خوبی را از این بابت دریافت کنید. برای دکوراسیون منزل و یا محل کار خود می توانید از شرکت دکوراسیون داخلی نوسازه کمک بگیرید. این شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی قادر است با داشتن نیروهای متخصص و خبره در مدت زمان کوتاهی بهترین دکوراسیون را برای شما اجرا نماید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :