کابینت آشپزخانه

با توجه به اینکه بخش اعظمی از وقتمان در آشپزخانه سپری می شود ، کابینت آشپزخانه مهم ترین بخش دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود . کابینت آشپزخانه به میزانی که زیباتر و جذاب تر و استفاده از آن راحت تر باشد به همان میزان باعث آرامش ذهنی و جسمی ما خواهد شد . کابینت آشپزخانه از لحاظ نوع جنس و ظاهر و قیمت به ترتیب زیر تقسیم می شوند .

 • کابینت آشپزخانه فلزی  
 • کابینت آشپزخانه با روکش ملامینه مات
 • کابینت آشپزخانه با روکش هایگلاس یا براق
 • کابینت آشپزخانه با روکش ممبران
 • کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب
 • کابینت آشپزخانه تمام چوب
 • کابینت آشپزخانه ام دی اف با روکش رنگ

اینکه از کدامیک از انواع کابینت آشپزخانه در منزل استفاده کنیم به چندین عامل مختلف بستگی دارد :

 • میزان بودجه ای که قرار است هزینه کنیم
 • سلیقه شخصی
 • فضای داخلی منزل از نظر وسعت و نور و...
 • موقعیت جغرافیایی محل
 • فرصت مصرف کننده برای ساخت کابینت 

کابینت آشپزخانه نه تنها زیبایی خاصی به فضای خانه و مخصوصاً آشپزخانه می دهند بلکه در جهت جمع آوری وسایل آشپزخانه و ظرف و ظروف به کمک خانم های خانه دار نیز آمده اند. خرید و نصب کابینت آشپزخانه با توجه به اینکه هزینه زیادی دارد باید با دقت زیادی صورت بگیرد. در حال حاضر طراحی چیدمان و جنس و رنگ کابینت از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. علاوه بر مدل های مختلف کابینت، آن ها دارای قیمت های مختلفی نیز می باشند که در انتخاب کابینت باید مد نظر قرار بگیرد.

جنس کابینت آشپزخانه به چند دسته فلزی، تمام چوب، ام دی اف، هیگلاس و پی وی سی تقسیم می شوند که در اینجا توضیحات مختصری راجع به آن ها می دهیم. کابینت آشپزخانه فلزی تقریبا دیگر استفاده نمی شوند. ولی گاهی بعضی از افراد از بدنه فلزی و درب ام دی اف برای کابینت ها به منظور صرفه جویی اقتصادی بهره می گیرند که فقط از درب ام دی اف در این کابینت ها استفاده می شود. کابینت های فلزی رنگ شان زود از بین می رود و همچنین دچار زنگ زدگی شده و سروصدای زیادی نیز ایجاد می کنند و فقط قیمت ارزان آن هاست که بعضی ها هنوز تمایلی به استفاده از آن ها دارند.

کابینت های تمام چوب نیز معمولا برای سبک مدرن و گاهی هم کلاسیک استفاده می شوند که بسیار زیبا هستند. این نوع کابینت آشپزخانه مدت زمان زیادی را برای ساخته شدن صرف می کند و قیمت بالایی نیز دارد. کابینت ام دی اف هم که ضایعات چوب ساخته می شود دارای طرح ها و رنگ های متنوعی بوده و به همین جهت طرفداران زیادی دارد. این نوع کابینت آشپزخانه در برابر رطوبت هوا و حرارت مقاومت خوبی دارد. کابینت هایگلاس نمونه ای از ام دی اف می باشد که زیبایی فوق العاده ای دارند. آن ها دارای سطح براق بوده و چشم را به سمت خود جذب می کند و تمیز کردن ساده آن ها از خصوصیات این نوع کابینت آشپزخانه می باشد. قیمت کابینت هایگلاس از ام دی اف بیشتر است ولی سطح براق آن مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

کابینت تمام PVC بیشتر برای کابینت سرویس بهداشتی کاربرد دارد و بندرت برای کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید بدانید که از ورق های ام دی اف با روکش پی وی سی در ساختن کابینت آشپزخانه بسیار زیاد استفاده می شود. این نوع کابینت آشپزخانه مصنوعی بوده و به محیط زیست آسیب رسانده و تجزیه پذیر نیستند. این نوع کابینت آشپزخانه نگهداری راحت تری نسبت به کابینت چوبی داشته و نصب آن ها نیز کم هزینه تر و آسان تر می باشد. شرکت بازسازی ساختمان نوسازه از جمله برترین شرکت ها در زمینه ارائه و نصب انواع کابینت آشپزخانه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در شرکت دکوراسیون داخلی نوسازه تماس حاصل فرمایید.

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :